Yaşam

Dünyanın ilk albino pandası Çin’de görüldü

Çok nadir görülebilen, hatta dünyada belki de tek olan albino bir panda, Çin’in güneybatısında görüldü.

Sağlığınızı riske atmayın, gıdanızı güvenle koruyun

7 Haziran Dünya Gıda Güvenliği Günü dolayısıyla gıda güvenliği ve peynirin saklanma koşullarıyla ilgili tüketicilere uyarılarda bulunan Muratbey, gıdaları korumanın püf noktalarını tüketicilerle paylaşıyor.

Kemoterapi tansiyon, kalp ve diyabet tedavilerine engel değil

Anadolu Sağlık Merkezi Medikal Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Şeref Kömürcü, kemoterapi ve kemoterapinin tedavi yöntemleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Hipertansiyona karşı 7 öneri

Acıbadem Altunizade Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Alper Özkan, hipertansiyona karşı 7 etkili önlemi anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu. 

Konya Büyükşehir, temiz ve çevreci enerjiyi yaygınlaştırıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, sorumluluk alanlarında elektrik tüketimini yenilenebilir kaynaklardan temin etmek amacıyla kurduğu solar enerji sistemlerini giderek yaygınlaştırıyor.

"Yeşil Yıldızlı Okullar Kampanyası" 11. kez gerçekleştirildi

Şişli Belediyesi ile Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği halinde gerçekleştirilen “Yeşil Yıldızlı Okullar Kampanyası” bu yıl 11. kez gerçekleştirildi.

Sakarya Çiçekçiler Çarşı’nda esnaf yeni dükkanlarında işbaşı yaptı

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Fen İşleri Daire Başkanlığı, Kızılay’ın simgelerinden biri olan Sakarya Caddesi Çiçek Satış Alanları Yenileme Projesi’ni tamamladı.

Okan’da mezuniyet sevinci ve evlilik teklifi

İstanbul Okan Üniversitesi'nin 2022-2023 Akademik Yılı, Tuzla Kampüsü’nde düzenlenen törenle sona erdi. 5375 öğrencinin mezun olduğu Mezuniyet Töreni'nde sürpriz bir evlilik teklifi de gerçekleşti.

Başkan Büyükkılıç, çocuklara özel 11’inci kütüphaneyi inceledi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, geleceğin teminatı olan çocukların hem zihinsel gelişimi hem de keyifli vakit geçirebilmeleri amacıyla hayata geçirilecek olan Çocuk Kütüphanesi ve Müzik Okulu’nu ziyaret etti.

“Mevsimsel alerjiler, en çok gözleri etkiliyor”

İlkbahar mevsimi ve hava sıcaklıklarının artmasıyla alerjik reaksiyonların görülme sıklığının da ciddi oranda artış gösterdiğini ifade eden Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Cem Alay, “Çevreyle temas sebebiyle yaz alerjileri en ç

Babalar Günü alışveriş tercihleri araştırması

Yaklaşan Babalar Günü öncesi hediye telaşı başladı. Hayatımızın pelerinsiz kahramanlarını mutlu etmek için bu yıl en çok kıyafet, parfüm ve saat almayı planlıyoruz. ‘Babalar Günü Alışveriş Tercihleri Araştırması’na göre t

Bursa'da toplu sözleşme imzalandı

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BUSKİ’de çalışan toplam 444 kadrolu işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi, Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında imzalandı.

Zeytinburnu Bilgi Evleri yaz dönemi etkinlikleri başlıyor

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri ‘Yaz Etkinlikleri’ programına kayıtlar başlıyor. 8 hafta sürecek etkinlikler çerçevesinde öğrenciler; bilgi ve beceri odaklı atölye ve kulüp çalışmalarına, yarışma, turnuva ve gezilere katılarak y

Bursa'da deniz dibi temizliği yapıldı

5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında ‘Temiz Deniz, Temiz Dünya’ temasıyla çevreyle ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla birçok etkinlik düzenleyen Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gemlik İskelesi’nde Borusan Port iş birliği ile de

Doğa tutkunları Karagöl ve Acelle’de buluştu

SAKARYA- 05.06.2023 - HİBYA - Sakarya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara şehrin tabiatını keşfetme fırsatı sunduğu Bahar Dönemi Doğa Yürüyüşleri 180 doğaseverle birlikte zorlu, heyecanlı ve tecrübelerle dolu geçen Karagöl ile Acel

Prof. Dr. Akbaba: "Kişisel konuşmaları kopyalama ve başkalarına gönderme sanal zorbalık"

Üsküdar Üniversitesi Rektör Danışmanı ve İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğr. Üyesi Prof. Dr. Sırrı Akbaba, sanal zorbalığın türlerine ve özelliklerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Konya’da “İklim ve Çevre Çalıştayı” yapılıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Selçuklu, Karatay ve Meram Belediyeleri tarafından “2023 Yılı Türkiye Çevre Haftası Konya Etkinlikleri” dolayısıyla “İklim ve

Muğla Büyükşehir, Geçici Hayvan Bakımevi can dostlar için çalışıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevinde bugüne kadar 2 bin 935 can dost sahiplendirilerek yeni yuvalarına kavuştu.

Büyü’den çevre için toprağa dokunmaya davet

Doğanın büyüsünü paylaşmak ve bitkilerin sihri ile insan hayatına değer katmak için kolları sıvayan üç kadın girişimcinin kurduğu Büyü, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne dikkat çekerek, herkesi toprağa dokunmaya davet ediyor.

Bodrum'da çevre farkındalığı etkinliği

Bodrum Belediyesi tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında bir dizi etkinlik düzenlendi.

Reklam

© Hibya haber ajansı. Tüm hakları saklıdır.