BMGK, Orta Doğu'daki durumla ilgili olarak toplanacak

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) saat 16.00'da (EST) Orta Doğu'daki durumla ilgili olarak toplanacak.

Trafik jandarma birimleri, trafik güvenliği eğitimlerini sürdürüyor

İçişleri Bakanlığı, trafik jandarma birimlerinin yol kullanıcılarına yönelik trafik güvenliği eğitimlerini sürdürdüğünü kaydetti.

Bakan Uraloğlu: Yurt genelinde 4 bin 810 otobüsü denetledik

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 9 günlük bayram trafik verilerini paylaşarak, yurt genelinde 4 bin 810 otobüsün denetlendiği aktardı.

U18 Erkek Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası finalleri’nde

18 Yaş Altı Erkek Milli Takımı, 2024 CEV U18 Avrupa Şampiyonası 2. Raunt Elemesindeki üçüncü maçında Avusturya’yı 3-0 mağlup etti ve finallere katılma hakkı elde etti.

Abdullahiyan: İran'ın bu noktada savunma operasyonlarına devam etme niyeti yok

Tahran, 14 Nisan (Hibya) - İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, İran İslam Cumhuriyeti'nin bu noktada savunma operasyonlarına devam etme niyetinin olmadığını ancak gerekirse yeni bir saldırıya karşı meşru çıkarlarını korumaktan da çekinmeyeceğini vurguladı.

Shapps: İngiltere, Orta Doğu'daki sivil yaşamlara tehdit eden İHA saldırısını durdurdu

Londra, 14 Nisan (Hibya) - İngiltere Savunma Bakanı Grant Shapps, İran tarafından başlatılan ve Orta Doğu'daki sivil yaşamlara tehdit oluşturan çok sayıda tek yönlü İHA saldırısının İngiltere tarafından engellendiğini ve imha edildiğini belirtti.

Dışişleri Bakanlığı'ndan İran ve İsrail açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, İran'ın İsrail'e saldırısının ardından açıklamada bulunarak, tarafların karşılıklı beklenti ve mesajlarının da Türkiye üzerinden iletildiğini belirtti.

Borrell, AB Üye Devletleri adına İran'ın İsrail'e yönelik saldırılarını kınadı

Brüksel, 14 Nisan (Hibya) - Avrupa Birliği (AB) Dışişleri Yüksek Komiseri Josep Borrell, AB Üye Devletleri adına, İran'ın İsrail'e yönelik saldırılarını kınadı ve tüm tarafları azami itidal göstermeye çağırdı.

BM: Myanmar'ın orta sınıfı yoksulluğun ortasında yok oluyor

New York, 14 Nisan (Hibya) -Birleşmiş Milletler (BM) Myanmar'da orta sınıfının; güvensizlik, çatışma ve ekonomik kriz nedeniyle yok olduğunu kaydetti.

Bakan Özhaseki: 76 bin konutu teslim ettik

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, deprem bölgesindeki vatandaşlar için 76 bin konutu teslim ettiklerini belirtti.