Vali Gül’den İmamoğlu’na tebrik ziyareti

İstanbul Valisi Davut Gül, 31 Mart yerel seçimlerinden başarıyla çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na tebrik ziyaretinde bulundu.

İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan, DSÖ Doğu Akdeniz Bölge Direktörü Balkhy ile görüştü

Tahran, 16 Nisan (Hibya) - İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Doğu Akdeniz Bölge Direktörü Hanan Balkhy ile bir araya geldi.

Ghebreyesus: Dünyada görmek istediğimiz değişimin kendisi olalım

Cenevre, 16 Nisan (Hibya) - Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus; empati, anlayış ve sevginin seçilerek daha barışçıl ve uyumlu bir dünyanın yolunun açılabileceğini ifade etti.

Putin, Rusya Merkez Seçim Komisyonu Başkanı Pamfilova ile görüştü

Moskova, 16 Nisan (Hibya) - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya Merkez Seçim Komisyonu Başkanı Ella Pamfilova ile görüşme gerçekleştirdi.

“Türkiye, İsrail'e çimento göndermeye devam ediyor" iddiası

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan "Ticaret Bakanlığı'nın 'İsrail ile ticareti kısıtlama' açıklamasına rağmen Türkiye, İsrail'e çimento göndermeye devam ediyor" iddiasının doğru olmadığını açıkladı.

UNRWA: Gıda güvensizliğiyle karşı karşıya kalan insan sayısı yüzde 80 arttı

New York, 16 Nisan (Hibya) - Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA), aralık ayından bu yana gıda güvensizliğiyle karşı karşıya kalan insan sayısının yüzde 80 arttığını açıkladı.

Viop gün ortası

Güne zayıf bir açılışla başlayan Nisan vadeli endeks kontratında İsrail ve İran arasında yüksek seyreden tansiyon ve karşılıklı saldırıların devam edebileceğine ilişkin endişelerle satıcılı fiyatlamanın etkisini sürdürdüğü görülüyor.

Şahin: Anayasal hak olan sendika hakkı polislere de verilmelidir

DEVA Partisi Sözcüsü ve Ankara Milletvekili İdris Şahin, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 179’uncu yıldönümü ve Polis Haftası dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

Bu yöntem çocuklarda alt ıslatmaya iyi geliyor

Memorial Bahçelievler Hastanesi Pelvik Taban Rehabilitasyon Ünitesi’nden Prof. Dr. Ümit Dinçer, çocuklarda pelvik taban rehabilitasyonu hakkında bilgi verdi.

Yahudiye ve Samiriye'de aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi

Jerusalem, 16 Nisan (Hibya) -İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), Yahudiye ve Samiriye'de aranan 23 kişiye yönelik operasyon düzenlendiğini açıkladı.