Bakan Fidan, Astana Platformu Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katıldı

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, New York'ta Astana Platformu Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katıldı.

NASA’nın OSIRIS-REx kapsülü Dünya’ya dönüyor

Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nden (NASA) yapılan açıklamada “NASA'nın ilk asteroit örneği teslimatı olan OSIRIS-REx ile Amerika Birleşik Devletleri (ABD) tarihine damgamızı vuruyoruz. İniş 24 Eylül Pazar gününe ayarlandı.” denildi.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Akçapar, Karabağ konulu oturuma hitap etti

Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Burak Akçapar, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’nin Karabağ konulu oturumuna hitap etti.

Resmi Gazete başlıkları

Erciyes Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Yabancı Dil Hazırlık Programı Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

Biden: “Saldırı silahlarını yeniden yasaklamanın zamanı geldi”

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden, saldırı silahlarını ve yüksek kapasiteli şarjörlerini yeniden yasaklamanın zamanının geldiğini belirterek, “Kongre üyeleri harekete geçmeyi reddederse, o zaman harekete geçecek yeni kongre üyelerini seçmemiz gerekecek.” dedi.

Yapıcıoğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’ı ziyaret etti

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'a yeni görevleri için hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Bakan Yardımcısı Yıldız, Suriye meşru muhalefetinin temsilcileriyle bir araya geldi

Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Ahmet Yıldız, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurul görüşmeleri kapsamında Türkevi’nde Suriye meşru muhalefetinin temsilcileriyle buluştu.

Zelenski: “Saldırıya uğrayan her ulusun adalete ihtiyacı vardır”

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Rusya'nın saldırı suçu ve onu takip eden tüm suçlar nedeniyle adalet önüne çıkarılması için aktif küresel çalışmaya ihtiyaç var. Saldırıya uğrayan her ulusun adalete ihtiyacı vardır.” dedi.

Blinken: “ABD, Japonya ve Filipinler, Hint-Pasifik bölgesini korumaya kararlıdır”

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı Antony Blinken, ABD, Japonya ile Filipinler’in özgür ve açık bir Hint-Pasifik bölgesini korumaya kararlı olduğunu ifade etti.

İstanbul Valisi Gül, Suudi Arabistan Krallığı'nın Milli Günü Resepsiyonu’na katıldı

İstanbul Valisi Davut Gül, Suudi Arabistan Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen Suudi Arabistan Krallığı'nın Milli Günü Resepsiyonu’na katıldı.